Start arrow Moje komentarze
Moje komentarze Poleć znajomemu

19 grudnia 2008 znalazłam nieoczekiwanie na stronie
http://www.piekarska.net/?cat=1  Małgorzaty Karoliny Piekarskiej garść nowych informacji, a wśród nich wiadomość o programie telewizyjnym o zwierzętach w którym wystąpi Jej ukochany Jamnik ZRAZIK + PS: "Jak powiedziała mi kiedyś Magda Czerwosz - saskokepska artystka i radna m.st. Warszawy "Nie jest sztuką wystąpić w telewizji. Sztuką jest upchnąć tam swoje zwierzę." :)
Rzuciłam się szukać o tym programie o zwierzętach czegoś jeszcze  i znalazłam: http://piekarska.blog.onet.pl/2,ID353582940,index.html  12.12. 2008 „Jak koty przegoniły psy” – a tam juz dużo więcej o moim zezowatym Kocie Horacym i jego pierwszym występie w Jej filmie o Saskiej Kępie. Pisze wprost: „Wrażenie zrobił i na operatorze i na montażyście.” Gdyby to było o mnie, nie chwaliłabym się, ale to było o moim KOCIE HORACYM. Musiałam to zacytować.PS. A Horacy – no cóż nie przejął się, bo przecież od tamtego czasu wystąpił już samodzielnie i w drugim filmie (co z tego, że króciutkim, ale prawdziwym, dokumentacyjnym), dwa razy była jego fotografia w GW (wprawdzie ze mną razem, ale sam się wepchnął w kadr, a i fotografia podpisana była: Radni Warszawy). A pewien młody rosyjski poeta napisał sztukę teatralną i dedykował „Kotu Horacemu tę sztukę poświęcam” z wierne towarzyszenie na biurku podczas nocnej pracy pisarskiej..W Noc Wigilijną jest szansa na wywiad z Horacym. 

- sesja 41 dn. 2. X. 2008 była też niezapomniana. Uchwaliliśmy nowy program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Warszawy czyli mówiąc normalnie – zasady opłacania czynszów w mieszkaniach komunalnych. REWOLUCYJNY PROGRAM. Dotyczy to 99 299 lokali, czyli prawie 100 tys. – ale jednocześnie to tylko 14% mieszkań w Warszawie (najwięcej jest spółdzielczych - 45%, a 33,% mieszkań jest prywatną własnością). Średni koszt utrzymania 1 m2 wynosił w latach 2005-2007 w budynkach komunalnych kolejno: 3,96 zł, 4,42 zł, 4,88 zł, gdy tymczasem średni poziom czynszów stanowił 47 – 50 % tej kwoty. Resztę dopłacało miasto ze swego budżetu. I jeszcze do tego w Warszawie będącej już od 6 lat jedną gminą, obowiązywało dotąd 11 różnych cenników i przepisów, bo przedtem Warszawa składała się z 11 gmin. Warszawa była więc pełna absurdów cenowych np. we Włochach było drożej niż w Śródmieściu.
Potrzebne były zmiany, takie zmiany, które zmniejszą dopłatę miasta do budynków komunalnych czyli zabieg podwyższenia czynszów. Ale to co uchwaliliśmy to zupełna REWOLUCJA w stosunku do dotychczas obowiązujących zasad. To podwyżka będąca czasem nawet obniżką.
Mieszkania komunalne przysługują tylko osobom niezamożnym, tymczasem od dawna nikt nie wie w Warszawie, czy lokatorzy budynków komunalnych są biedni, bogaci czy średni – są tyko szacunkowe obliczenia. W wielu mieszkaniach mieszkają już wnuki pierwszych lokatorów, których zarobków nikt nie ma prawa sprawdzić, ani sprawdzać, czy nie posiadają innego mieszkania, które np. wynajmują. Wiadomo jednak, że na Pradze mieszkają ludzie niezamożni, bo budynki są w tak strasznym stanie, że kto tylko miał możliwość, uciekł stamtąd. Zostali tylko Ci, których nie było na to stać. Ale juz  w Śródmieściu, czy na Mokotowie bywają mieszkania bardzo piękne, duże i bardzo „przyzwoite”. A mieszkania zbudowane w ostatnich latach PRL? Może dlatego klub Lewicy tak protestował.
Rewolucyjność polega na tym, że podwyżka rozłożona jest nierówno, dotknie zamożniejszych, na tym, że  jest duża, taka by w pełni pokryła koszt utrzymania, ale osoby niezamożne otrzymają obniżkę do 60%. Automatycznie też wyjaśni się, jak zamożni, czy też jak niezamożni, są lokatorzy mieszkań komunalnych. W oparciu o tą wiedzę będzie można dalej poprawiać politykę mieszkaniową gminy. Zaproponowana uchwała była tyle razy lepsza niż stan obecny, że nie miałam wątpliwości, że chcę głosować ZA.

PS. Wzrośnie liczba osób, które dostaną dodatek mieszkaniowy oraz wysokość dodatków już otrzymywanych (próg ustalany jest w zależności od wysokości czynszów komunalnych, a te wzrosną, więc i próg wzrośnie).

 Przy okazji uchwały dotyczącej 14 % mieszkań w Warszawie (czyli 14% gospodarstw ?) jedna z gazet opublikowała listę nazwisk radnych wraz ich prywatnymi telefonami oraz fotografiami, którą nazwała listą hańby (czyjej ?). Fotografie robione są za każdą krytykowaną uchwałą na nowo – a postają ciągle tak samo niewyraźne, w podpisach cięgle te same pomyłki, a oddźwięk niewielki (miałam tylko 3 telefony, w których jedna pani osobiście mnie przeklinała, choć dość monotonnie, a dwie panie miały pretensje, ale były dość zdezorientowane i jednego SMS-a z „wymysłami” oraz jeden anonim o 1,30 w nocy).   

przed 40 sesją dostaliśmy rekordową chyba liczbę listów w sprawie Legii, ja dostałam ok 70, większość za stadionem. Podziękowanie przyszło jedno.

- 18. IX. 2008 odbyła się 40 sesja (bezpośrednio po dokończeniu poprzedniej) w Teatrze Dramatycznym ze względu na rekordową ilość publiczności, którą stanowili pracownicy Stowarzyszenia Ekon i współpracujących z Ekonem spółek oraz przeciwnicy i zwolennicy budowy nowego stadionu Legii (przeciwników bylo więcej). 

Sesja Rady Warszawy odbyła się 28 sierpnia w PKiN w Sali Warszawskiej od godz. 10 do godz.19,30
Podjęliśmy uchwaly we wszystkich wymagających  tego punktach tj ok.60 uchwal. Utknęliśmy na przedostatnim merytorycznym punkcie w którym po informacji prezydenta na temat Spolecznej Strategii Warszawy wywiązala sie dyskusja - wobec braku  quorum na wniosek jednego z radnych, Olga Johann prowadząca  w tym punkcie obrady zarządzila przerwanie sesji. Byla to prawie ósma wieczór.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Magdalena Czerwosz - radna m.st. Warszawa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos